Hi-Run ST205/75D14 Trailer Tire
5 out of 5 Customer Rating Write a review
Item #: 67010
Not Available
FREE In-Store Pickup
Not Available
In-Store Only
This item is excluded from all discounts and promotions.
Minimum order quantity of 1
Maximum order quantity of 100
Must purchase in increments of 1
Return Policy
Features
• High-intensity matrix design
• Less rolling resistance
• Good defense against side slip
Specifications
Part No.: LZ1004
Size: ST205/75D14
Overall Diameter: 26.3"
Rim Diameter: 14"
Tire Ply: 6-Ply
Load Range: C
Rated Load: 1760 lbs.
Tread Depth: 8.2/32"
Max Tire Pressure: 50 PSI